Home Gym - Cross & Dance

Home Gym - Cross & Dance

Home Gym

do 20 m2

Warsaw

A brief description of the project

The home gym of an athletic married couple. Providing opportunities for comprehensive Cross training and dance choreography performance.

Objective

Adaptation of 25m2 for cross and dance training.

The final result

On standard living room size area, on the first floor in a block of flats, investor created mini cross box home gym which included equipment for:

  • cardio training - Air Bike and Skierg,
  • strength training - various kinds of bars with weights, Hex dumbbells, kettlebells, mats for dropping weights,
  • gymnastic training - a gymnastics ladder with a pull-up bar and dips bars, balls and gymnastic rings,
  • warm-up and stretching - power bands, mini bands, expanders, rollers, lacrosse balls.

Rubber mats were placed on wooden panels to protect the floor and muffle noise. On one of the walls, a large mirror with a ballet bar for dance training was mounted. The mirror optically enlarges the room and the space becomes brighter and more elegant.

In order to maintain order and easy access to equipment in the gym, there are racks for weights and grips and modular rack on wheels with adjustable shelves.
Domowa siłownia - Cross & Dance
Domowa siłownia - Cross & Dance
Domowa siłownia - Cross & Dance
Domowa siłownia - Cross & Dance

Spodobała Ci się realizacja? Planujesz podobną?
Chętnie pomożemy.

Umów darmową konsultacje

Zostaw dane. Niedługo skontaktuje się z Tobą
nasz konsultant

Klikając zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu kontaktu handlowego i przesyłania informacji handlowych. Przesyłane informacje są związane z usługami Administratora danych. Administratorem Twoich danych osobowych będzie PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na https://www.proud-group.com/pl/rodo.

Zostaw dane do pobrania katalogu.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisami proud-group.com i trainingshowroom.com. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na proud-fitness.com/rodo.