0f229d4b-e4f5-4562-987b-f0eb3c0a9a59

Galaxy Fitness&Dance

Fitness Club

60m2

Gliwice

A brief description of the project

Small fitness club in Gliwice with a total area of about 200m2. There are two zones - functional training and fitness room. The club offers group classes, dance, fitness, strength and mental exercises for children, pregnant women, seniors and people returning to fitness. The club has its own original training systems to suit those who are returning to exercise after injury, as well as those who are overweight, which excludes intensive workouts. 

Objective

Creating a friendly intimate space for functional training (cross), fitness classes, dance and personal training.

The final result

On 60m2 of functional area 100% PROUD equipment was used. There is everything to conduct effective training. A lot of free weights and space gives the opportunity to conduct training in small groups of 6-8 people.

Gym is equipped with cardio equipment - airbike and rowing ergometer. On one of the walls stood RIG with two positions for squats. Despite the small space there is also a weight platform to work with heavier loads.

 

 

Galaxy 01
galaxy 02
galaxy 03
galaxy 04

Did you like the results? Are you planning a similar project?
We would be happy to help you.

Make an appointment

Zostaw dane. Niedługo skontaktuje się z Tobą
nasz konsultant

Klikając zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu kontaktu handlowego i przesyłania informacji handlowych. Przesyłane informacje są związane z usługami Administratora danych. Administratorem Twoich danych osobowych będzie PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na https://www.proud-group.com/pl/rodo.

Zostaw dane do pobrania katalogu.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisami proud-group.com i trainingshowroom.com. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na proud-fitness.com/rodo.